Jakou myšlenku nám sděluje kampaň o ohrožených druzích?

Obsahový marketingNástroje, tipy a inspirace

Někdy se společnostem podaří vytvořit tak zajímavou kampaň, že se změní na virální. Jednu z podobných kampaní v roce 2008 do světa vypustil i Světový fond na ochranu přírody.

Přečíst celé

Emoce v marketingu: Jak postavit marketingovou strategii na emocích?

Obsahový marketingNástroje, tipy a inspirace

Rozhodnutí, která denně děláme, často vycházejí právě z našich pocitů. Emoce jsou naší neodmyslitelnou součástí. I psychologové tvrdí, že nejprve cítíme, až pak uvažujeme. Emoce mají silný vliv na celý náš život. Na jejich základě si vytváříme první dojem, konáme i nakupujeme. A tady se otevírají dveře marketingu.

Přečíst celé

Bez blogu to nepůjde: Proč je blog důležitý pro byznys i marketing?

Obsahový marketingSearch engine marketingNástroje, tipy a inspirace

Blogování je jedním z marketingových kanálů, který ovlivňuje viditelnost značky a pomáhá byznysu růst. Dokonce podle statistik získávají "blogujíci" B2B markeťáci o téměř 70 % více zákazníků než firmy, které na stránce blog nemají. Čeho díky blogu dosáhnete?

Přečíst celé

Facebook versus LinkedIn: Kam směřovat svůj marketing?

Sociální sítěNástroje, tipy a inspirace

V dnešním světě sociálních sítí není úplně jednoduché se zorientovat. Hlavně pro začínající podnikatele, kteří hledají to nejlepší místo pro propagaci své značky a produktů. Všichni víme, že LinkedIn je oficiálnější platformou, na níž vzkvétá byznys, zatímco Facebook je zábavnější a méně formální. Kterou platformu byste si tedy měli vybrat?

Přečíst celé

Rozmach Influencer Marketingu: Co všechno zahrnuje strategie?

Sociální sítěNástroje, tipy a inspirace

Influencer marketing není jen o celebritách. Dnes se už může influencerem stát i zcela obyčejný člověk, který má vysoké dosahy a velký počet sledovatelů navštěvujících jeho web i profil na Instagramu. Může to být populární básník, fotograf či módní ikona. Každé odvětví je plné vlivných lidí - stačí je najít.

Přečíst celé

Budování vztahu se zákazníky: Jak říct vlastní příběh

Obsahový marketingNástroje, tipy a inspirace

Lidé milují příběhy. Jen si představte, kolik příběhů na světě vlastně máme. Od Bible přes různé romány, filmy, seriály až po reklamy. Příběhy jsou základem lidské společnosti. Prodávají. Přesvědčují. A dávají nám ještě cosi navíc - sounáležitost a možnost ztotožnit svůj život s něčím významnějším a větším než jsme my sami.

Přečíst celé

Budování značky: Značka je zkušeností zákazníka

Nástroje, tipy a inspirace

Značka není jen logo, dobrá grafika či poutavý slogan. Naopak. Když přemýšlíme o značce, měli bychom si představit zkušenost zákazníka. Značka se nevybuduje sama přes noc, je na ní třeba pracovat a vyžaduje jasný strategický plán. Proč je její budování důležité pro podnikání?

Přečíst celé

6 obsahových chyb, které odhalí audit webu

Obsahový marketingSearch engine marketingNástroje, tipy a inspirace

Než jsme schopni sestavit efektivní SEO strategii, musí webová stránka projít auditem. Mnohé e-shopy a webové stránky vědí o technickém auditu, zapomínají ale na ten obsahový. I to je jeden z důvodů, proč přicházejí o návštěvníky a potenciální zákazníky.

Přečíst celé

Facebook mění příspěvky v mobilním feedu a aktualizuje cílení reklam

NovinkySociální sítě

Tenhle měsíc nám přinesl změnu ve velikosti příspěvků na nástěnce. To ale není všechno. Setkáme se totiž s další novinkou, která se týká změny v nastaveních reklamních kampaní. Facebook totiž maže stovky zájmů, díky kterým můžeme cílit na jisté skupiny osob.

Přečíst celé

Jak fonty ovlivňují vnímání čtenáře?

Obsahový marketingNástroje, tipy a inspirace

Ať jsou slova jakkoli pečlivě vybíraná a mocná, nejsou vším, co čtenáře ovlivňuje a podněcuje k akci. Text je vnímán jako celek, i proto je kromě znění a obsahu důležitý také vizuál. Marketing je totiž v mnoha směrech jen aplikovaná sociální psychologie a k lidem promlouvá prostřednictvím barev, obrázků, formátu textu či fontu.

Přečíst celé

Altruismus zavítal i do Hi Promotion

Hi Promotion

Doba se mění, lidé jsou více všímaví a soucitní a nebojí se těm, kteří jsou v nouzi, podat pomocnou ruku. Kdysi se říkalo, že pomoc by měla mít finanční charakter, jinak je bezvýznamná. Opak je ale pravdou. Mnohokrát se totiž setkáváme s aktivním přístupem. Ten vyžaduje energii, chuť a v neposlední řadě kousek našich srdcí.

Přečíst celé

Atribuční modely: Víte, co přivedlo zákazníky na váš web?

Search engine marketingNástroje, tipy a inspirace

Marketérům i majitelům e-shopů je situace dobře známa – někdy se zákazník vrátí na stránku i několikrát z různých kampaní, než na e-shopu konečně nakoupí. A zde přichází na řadu atribuční model, který nám pomáhá určit, do kterého kanálu bychom měli investovat více a který zas využívat méně.

Přečíst celé