Jak zvýšit návštěvnost webových stránek

Publikováno 17. 01. 2022
Nástroje, tipy a inspirace Search engine marketing
Autor: Sabina

Značky se soustředí převážně na zvyšování míry konverze. Což je, samozřejmě, pochopitelné. Nicméně, aby lidé konverzi provedli, v první řadě musí vaši webovou stránku najít. Úspěch a vyšší tržby tedy vedou přes zvyšování návštěvnosti stránek. Pokud si kladete otázky typu "jak získat nové zákazníky" a "jak zvýšit návštěvnost webu", přečtěte si následující tipy.

Začněte s Email marketingem

Pokud máte k dispozici databázi kontaktů, určitě byste svůj emailový seznam měli využít a zakomponovat do marketingové strategie také email marketing. Za ty roky, co email marketing funguje, se stále drží v popředí a patří mezi nejziskovější marketingové taktiky. Mnoho e-shopů by vám o tom mohlo říct své.

Jde o poměrně levný kanál, a v případě, že se vaší značce podaří získat odběratele, můžete jim posílat personifikované i automatizované emaily a zvýšit návštěvnost webových stránek. Výhodou různých emailových softwarů je také jednoduchá analýza efektivnosti kampaní.

email marketing

Založení blogu

Blogy jsou aktuálně důležitou součástí webových stránek. Vůbec nezáleží na tom, jaké služby nebo produkty prodáváte, blogování je jednou z nejjistějších cest zvyšování návštěvnosti webu. O tom, proč byste si měli založit blog i vy, jsme psali v článku: Bez blogu to nepůjde: Proč je blog důležitý pro byznys i marketing?

Blog dává lidem důvod k tomu, aby opakovaně navštěvovali vaši webovou stránku. Navíc, psaní blogu není nic složitého. Stačí vám najít vhodného copywritera, který dokáže do obsahu zakomponovat důležité informace i vaši firemní identitu a vytvořit publikační plán.

blogován

Publikujte zajímavý a poutavý obsah

Obsah, který publikujete, musí být zajímavý, aktuální, zábavný nebo naučný. Kvalitní obsah dokáže přitáhnout pozornost vašich zákazníků a zvyšovat návštěvnost webových stránek. Tvořte videa, infografiky, publikujte návody, pozvěte si odborníky a zahrňte do své obsahové strategie i guest blogging, informujte o novinkách v oboru nebo vyzpovídejte své zákazníky, zaměstnance či manažery. Zaujměte lidi podcastem nebo novým webinářem.

Obsahový marketing se nevztahuje pouze na váš blog a webové stránky, ale i na další kanály, mezi které patří také sociální sítě jako Facebook, Instagram či Youtube.

Nabídněte lidem exkluzivní obsah zdarma

Další způsob, díky kterému se můžete stát nejnavštěvovanějším webem v oboru, je tvorba exkluzivního obsahu. Může jít o e-book, webinář nebo audioknihu. V první řadě si promyslete strategii zvyšování návštěvnosti webových stránek a pak se pusťte do tvorby obsahu. Vytvořený e-book by měl poskytovat užitečné a propracované informace, které jsou cenné a váš zákazník je jen tak jednoduše někde zdarma nenajde.

E-book následně propagujte na sociálních sítích či zašlete odkaz ke stažení prostřednictvím newsletteru a přitáhněte tak na webové stránky další potenciální zákazníky. Navíc, e-book je skvělým způsobem, jak rozšíříte své služby. Může jít například o neplacený úvod k dalším publikacím či kurzům, které budou zpoplatněné.

ebook

Soustřeďte se na klíčová slova

Klíčová slova jsou jedním z nejdůležitějších aspektů, na které byste, při tvorbě obsahu a zvyšování návštěvnosti webových stránek, měli myslet. Díky vhodným klíčovým slovům podpoříte SEO a získáte nové zákazníky, kteří vás najdou jednoduše - pomocí organického vyhledávání na Googlu nebo Seznamu. 

Klíčová slova zakomponujte do webových textů i do článků, které publikujete. Na začátku se soustřeďte na klíčová slova, která mají nižší hledanost. Později začněte pracovat na klíčových výrazech s vyšší hledaností. Zahrňte je do popisů produktů, služeb i blogových článků. Základem úspěchu a zvyšování organické návštěvnosti je vybudovat si základnu těch nejrelevantnějších klíčových slov.

Do obsahu zahrňte i long tail klíčová slova. Jde v podstatě o delší výrazy, které jsou specifičtější a měli byste jim věnovat zvýšenou pozornost. Long tail klíčová slova mají obvykle nižší hledanost, ale jsou také méně konkureční, díky čemuž získáte lepší hodnocení a zobrazíte se výše ve výsledcích vyhledávání.

SEO: Optimalizace webu pro vyhledávače

SEO nebo optimalizace webu pro vyhledávače je další důležitý krok, který byste ve své marketingové strategii neměli opomenout. SEO strategie zahrnuje výběr vhodných klíčových slov, díky kterým se dostanete na přední místa ve vyhledávačích. Klíčová slova musíte zakomponovat do názvů, textů, článků i obrázků. SEO je komplexní disciplína, která zahrnuje mnoho dalších on-page a off-page faktorů. Pokud tedy s optimalizací nemáte zkušenost, obraťte se na odborníka, SEO specialistu, nebo šikovnou marketingovou agenturu s ověřenými výsledky a referencem.

Seo statistika

Interní prolinkování textu

Do obsahu byste měli zakomponovat také linky (odkazy), které povedou na další stránky vašeho webu. Stránky, na které návštěvníky odvedete, musí navazovat na vámi vytvořený obsah. Odkazy z článků mohou vést na jiné publikované články na vašem blogu, na produkty nebo služby, o kterých píšete. Stejně tak můžete odkazy umístit i do webových textů a popisů produktů a prolinkovat s nimi související články či doplňující produkty a služby.

Zjistěte, jakou návštěvnost mají webové stránky vašeho konkurenta

Nikdy nepodceňujte svou konkurenci. Ve světě byznysu jde o pravidlo číslo jedna. Podrobná analýza konkurence vám pomůže pochopit, co děláte hůř nebo lépe než vaše konkurence. Vyzkoušejte například nástroj SimilarWeb, který vám pomůže zjistit, jakou návštěvnost má vaše konkurence

Zapojte lidí do soutěží

Soutěže by měly být součástí vaší marketingové strategie a to z jednoduchého důvodu - dají potenciálním zákazníkům důvod navštívit vaši webovou stránku. Nejenže se soutěžící seznámí s vaší značkou, ale vy o nich získáte důležité informace jako například zájmy či preference. Díky personifikaci budete schopni vytvořit pro zákazníky mnohem lepší a osobnější zkušenost. Výsledkem bude, že při nákupu nebo hledání informací získají pozitivní zkušenost a rádi na vaše stránky opět zavítají.

souteze

Využijte sílu sociálních sítí

Sociální sítě jako Facebook, Linkedin a Instagram mají obrovský potenciál z hlediska přivádění nových zákazníků a zvyšování návštěvností webů. Můžete se přihlásit do Facebookových skupin, využít možnosti Facebook reklamy a vytvořit pro zákazníky takový obsah, který je bude nejen bavit, ale přivede je i na vaše stránky. Díky detailnímu cílení  můžete na sociálních sítích zasáhnout přesně vaši cílovou skupinu. Jaké jsou instagramové trendy a co vám nabízí Facebook a LinkedIn najdete ve článcích: Instagramové Trendy: Co bychom měli vědět o Instagramu, postovaní a novinkách v roce 2019? a Facebook versus LinkedIn: Kam směřovat svůj marketing? 


FB, IG


Ať se už rozhodnete pro jakoukoliv strategii nebo jejich kombinaci, je nutné věnovat čas také měření návštěvnosti webových stránek. Jak zjistíte návštevnost webových stránek se dozvíte v nasledujícím článku.Zpět na výpis článků Sdílet na FB