Bez blogu to nepůjde: Proč je blog důležitý pro byznys i marketing?

Publikováno 17. 01. 2022
Nástroje, tipy a inspirace Search engine marketing Obsahový marketing
Autor: Sabina

Kdysi blogy vlastnili jen jednotlivci, dnes to už neplatí. Většina společností a značek kráčí s dobou, pravidelně plní obsah blogu články a zvyšuje tak své dosahy. Blogování je jedním z marketingových kanálů, který ovlivňuje viditelnost značky a pomáhá byznysu růst. Dokonce podle statistik získávají "blogujíci" B2B markeťáci o téměř 70 % více zákazníků než firmy, které na stránce blog nemají. Čeho díky blogu dosáhnete?

blog


Poroste návštěvnost vaší webové stránky

Každý byznys nebo značka chce na svůj web přitáhnout co nejvíce lidí. Určitě je to taky jeden z vašich cílů. Kdo chodí na vaše stránky? Lidé, kteří vás už znají a prokliknou se k vám přímo přes prohlížeč. Druhá skupina se na váš web dostane ze sociálních sítí nebo z placených reklam, na které vyhazujete hodně peněz. I proto je blogování řešením.

Nový článek je vlastně jedna indexovaná strana navíc, čímž se zvyšuje i pravděpodobnost, že se začnete zobrazovat ve výsledcích vyhledávání. Google vás díky pravidelným příspěvkům vyhodnotí jako aktivní stránku. Navíc do článků můžete vložit i interní linky a představit tak návštěvníkům konkrétní službu nebo produkt.


Návštěvníky změníte na zákazníky

Všechny příspěvky mohou mít úspěch a změnit návštěvníka na nového zákazníka. Co pro to musíte udělat? Přidejte na konci článku Call-to-action. Může jít o odkaz na službu, produkt, která bude řešit problém zákazníka, odkaz na e-book, článek či jiný užitečný obsah.


Vybudujete si vztah se zákazníky

Vaším cílem je ukázat svým zákazníkům, že rozumíte tomu, co děláte. Že jste odborník ve svém vlastním oboru. Chcete jim něco prodat. Může jít o kvalitní či užitečné informace nebo zábavný obsah. Potenciální zákazník si na na vašem e-shopu nekoupí pouze produkt, ale prostřednictvím blogu se dozví, proč by si měl produkt koupit. Proč ho potřebuje? Co mu produkt přinese? To ale není všechno. Vy mu poskytnete ještě něco navíc. Řeknete mu i to, jak se o produkt starat po jeho koupi.

Možnosti jsou skutečně nekonečné. Články na blogu mohou vzdělávat, informovat o službách či produktech, poskytovat návody nebo příběhy spokojených zákazníků. A jaký bude výsledek? Nejenže se ukážete v lepším světle, ale získáte si i důvěru vašich zákazníků. Protože důvěra sestává z pilířů, na kterých stojí celý váš byznys.


Vybudujete si značku a postavení

Ta nejlepší společnost na blogu zodpoví všechny otázky, které by mohli její zákazníci mít. Představte si, že svému zmatenému klientovi zašlete vzdělávací článek ze svého blogu, který jste napsali. No není to báječné?

Blog dává vaší značce hlas. Umožňuje sdílet informace o vás, o lidech, kteří ve společnosti pracují o tom, čemu se věnujete. Vaše společnost získává osobnost. Pokud máte názor na nějaké důležité události, aktuality či novinky, nebojte se ho svému publiku říct.


Blog zlepšuje SEO

Nejde jen o indexování stránek, ale také o vyhledávání. Blog totiž dokáže obsáhnout celou škálu klíčových slov, díky čemuž máte větší šance, že se ve výsledcích vyhledávání zobrazíte. Dokonce i na specifické fráze.


Blog přináší dlouhodobé výsledky

Pokud jednou blog vytvoříte, nikam vám neodejde. Což znamená, že se výsledky ve hledáních budou projevovat za týden, měsíc, ba dokonce i za rok. Kvalitní obsah vyžaduje nějaký čas, než vám začne generovat nové návštěvníky. I proto byste neměli řešit pouze aktuality, ale plnit blog také nadčasovým obsahem.


Podpoříte svou marketingovou strategii

Blogové články provážete s ostatními marketingovými kanály. Nemáte vždy inspiraci a nevíte, o čem by měl být váš další příspěvek na Facebooku nebo Linkedinu? Sdílejte na profilu nový článek, nastavte kampaň a zasáhněte ještě širší publikum. Nemluvě o tom, že pokud budete klást důraz na jinou část článku, blogový příspěvek můžete zveřejnit i několikrát.

Nové články nezapomeňte zmínit ani v newsletteru, který posíláte pravidelně zákazníkům. Na šabloně si vytvořte sekci pro oblíbené nebo nejnovější články.

Ještě stále jsme vás nepřesvědčili? Vždy, když vás ovládnou pochybnosti, zkontrolujte důležité metriky - hodnocení klíčových slov či čas strávený na stránce a porovnejte je s výsledky, kterých jste dosahovali předtím, než jste začali blogovat.

No a pokud nemáte na vlastní blog čas, obraťte se na nás a my vám v rámci obsahového marketingu vypracujeme plán a pustíme se do tvorby.


Zpět na výpis článků Sdílet na FB