Jednotlivé kroky

Business Manager je bezplatná Facebook platforma, která inzerentům pomáhá s integrací marketingových aktivit na Facebooku v rámci firmy i v rámci spolupráce s externími partnery.

Co je Business Manager

Přihlašte se na svůj firemní účet a v levém bočním menu klikněte na Meta Business Suite, čímž se dostanete do Business Suite. Druhou možností je dostat se do Business Suite prostřednictvím URL - https://business.facebook.com/

Nastavení firmy v business manageru

V levém bočním menu zvolte kliknutím Nastavení.

Nastavení firmy

V nastavení Business Suite sjeďte v bočním menu dolů a vyberte Nastavení firmy. V novém okně se vám otevře firemní nastavení v Business Manageru.

Přidat lidi

V Nastavení firmy vyberte z nabídky Uživatelé > Lidé a klikněte na modré tlačítko Pozvat lidi.

Email správce

Po kliknutí na Přidat se objeví okno, kde vyplníte email osoby, kterou chcete přidat jako správce → Konkrétní e-mailovou adresu pro sdílení přístupu Vám sdělí social media specialista. Následně klikněte na tlačítko Další.

Přidání správce

Z možností je třeba vybrat Úplná kontrola → Spravovat. Rozkliknete také rozšírené možnosti a zašktnete roli Finance → Spravovat. Následně potvrdíte tlačítkem Další. Rozkliknete také rozšírené možnosti a zašktnete roli Finančního analytika a editora. Následně potvrdíte tlačítkem Další.

Odeslání pozvánky

V dalším kroku stačí potvrdit tlačítkem Pozvat. Přiřazovat konkrétní přístupy ke stránce není potřeba, jako správce si pozvaná osoba může potřebné přístupy přidělit sama.

Pozvánka odeslána

Při úspěšném dokončení pozvání se vám ukáže okno s potvrzením odeslání pozvánky, která pozvanému správci přijde na vámi dříve zadanou emailovou adresu. A je to hotovo!