Google Medic Update vyvolává rozporuplné reakce. Je to krok k lepšímu?

Publikováno 17. 01. 2022
Hi Promotion Search engine marketing

Pokles organické návštěvnosti a propad pozic ve výsledcích vyhledávání na Google. To jsou následky velkého updatu, který byl samotnou společností Google spuštěn v srpnu. I když se týkal naprosto všech webů, nejvíce zasáhl stránky typu Your Money Your Life, tedy stránky zabývající se zdravím, vzhledem, bezpečností, penězi a podobně.

Google Medic Update

Co se změnilo?

S nejnovější aktualizací změnil Google hodnotící faktory pro algoritmus. Ve zkratce – byla pozměněna kritéria pro zařazení webových stránek do výsledků vyhledávání. Update měl za úkol to, aby se Google zlepšil ve vyhodnocování důvěryhodnosti z hlediska E-A-T. Je zajímavé, že naprostá většina zasažených webů měla alespoň jeden problém uvedený v pokynech RatedQualityRaters. Sem může spadat velký počet negativních recenzí, špatná reputace, prodej nebezpečných produktů nebo silná konkurence. Pokud jste tedy i vy zaznamenali ztrátu pozic a pokles návštěvnosti, znamená to jediné – je třeba optimalizovat obsah vašich stránek. Žádný univerzální fix pro ztracené pozice totiž neexistuje.

Je také dobré poznamenat, že i když se některé weby propadly, jiné se naopak dostaly na přední pozice. A o to v Medic Updatu šlo – zobrazovat především kvalitní a relevantní stránky.

Ne jak být první, ale jak být lepší

Sám Google se k nastalé situaci příliš nevyjadřuje. Ohlásil sice chystaný update, ale neprozradil přesně, jak moc velký vliv bude mít. Po vlně kritiky, která následovala po spuštění aktualizace, Google reagoval na Twitteru jednoduchou radou. Zapracujte na kvalitním a originálním obsahu vašich webových stránek. Pokud se tak, místo úporného snažení získat zpět svoje pozice, zaměříte na to, jak návštěvníkům předat co nejvíce relevantních a jedinečných informací, poroste i hodnocení a důvěryhodnost vašich stránek. Navíc tím budujete i dobré jméno vaší firmy či značky – zákazníci se budou rádi vracet na místa, kde načerpali důležité informace či rady na problém, ve kterém jste odborníkem.

Zpět na výpis článků Sdílet na FB