Google CSS: Jak s ním ušetřit na útratách v Google Nákupech?

Publikováno 17. 01. 2022
Nástroje, tipy a inspirace Search engine marketing
Autor: Sabina

Google v roce 2017 porušil antimonopolní chování a dostal pokutu od Evropské komise v hodnotě 2,43 miliard eur.

Google

Pokutu dostal Google kvůli tomu, že v Nákupech nabízel svou vlastní službu na úkor jiných srovnávačů zboží. Evropské komisi se podobné chování nelíbilo a tak Google penalizovala. Aby se společnost vyhnula budoucím pokutám, rozhodla se založit CSS program, který umožňuje jiným srovnávačům zapojit se do Google Nákupů za zvýhodněnou cenu.

Jak to funguje?

Jakmile se zapojíte, sníží se vaše ceny za proklik. Na kreditu tak utratíte stejný finanční obnos, ale cena za proklik se může snížit až o 20 %, díky čemuž získáte více prokliků.

Samozřejmě, v první řadě zvažte, zda se vám propojení vyplatí. Srovnávači zboží, přes který se do programu přihlásíte, budete odvádět provizi. Proto se program vyplatí pouze firmám, které v Google Nákupech utrácejí kredit 10 000 Kč a více.

Kde je háček?

K tomu, abyste se do programu dostali, potřebujete CSS Partnera. Tím může být srovnávač zboží z EU, který splnil podmínky Googlu. My například spolupracujeme se srovnávačem Mangolio.

Jinak se při inzerování přes Google Nákupy nic nemění. Celý proces inzerce zůstane stejný. jedinou změnu uvidíte v textu pod produkty v Google Nákupech "Z webu Mangolio". Nemusíte se ale obávat, odkazy z produktů vedou stále na váš web.

Přechod do programu je jednoduchý

Nejsou zapotřebí žádné komplexní přístupy. Vše, co stačí, je Google Merchant ID, díky kterému se dokážete do programu připojit.

Máte zájem o vstup do CSS programu od Google? Kontaktujte nás a my vám s nastavením pomůžeme.


Zpět na výpis článků Sdílet na FB