Změna struktury inzerátu na Google Ads

Publikováno 17. 01. 2022
Novinky Search engine marketing

Adwords Editor je nástroj pro správu účtů AdWords a dokáže ušetřit mnoho času. Tento nástroj je zdarma, dá se v něm spravovat až deset účtů a funguje i offline a využijete jej i na Windows i OS X. Co Vám Adwords Editor umožní a jaké změny se v tomto nástroji udály?

Změna struktury inzerátu na Google Ads

Adwords Editor nám nabízí prostor pro zapsání poznámek, např. o provedených změnách v Adwords, je možné spolupracovat v jednom účtu s více lidmi. Můžete také vytvářet hromadné změny v účtu od kopírování, vkládání, přidávání a odebírání parametrů až po hromadné měnění cen. Svůj účet si také můžete samozřejmě zálohovat do formátu AEA a v případě, že je budete potřebovat, je můžete kdykoliv použít. AdWords kampaně můžete díky tomuto nástroji následně importovat do Skliku, kde jsou po pár minutách aktivní.

Rozšířené textové reklamy mají tři pole pro nadpis – první dva jsou povinné, třetí je volitelné a každý z nadpisů může mít až 30 znaků. Tyto nadpisy se zobrazují vedle sebe a jsou odděleny pouze svislou čarou. Rozšířené textové reklamy obsahují i dvě textové pole pro zadání popisu, které má délku až 90 znaků, díky čemu máte větší prostor pro sdělení relevantních informací reklamy.

Další změnou je, že Google Ads použije cílovou URL adresu a zobrazí ji jako viditelnou URL reklamy, což znamená, že pokud máte adresu www.mujweb.cz/kategorie/produkt, tak Vaši potenciální zákazníci uvidí URL reklamy www.mujweb.cz. Současně můžete nově přidat nepovinné pole „Cesta, díky kterému uživatelé, kteří klikli na daný odkaz, uvidí, kam budou následně přesměrováni.

V době chytrých telefonů je zcela zásadní optimalizace textových reklam pro mobilní zařízení. Po vytvoření textové reklamy se zobrazí její náhled ve dvou formátech – ten pro stolní počítače i pro mobilní zařízení.

Tyto změny byly zavedeny 23. srpna 2018 v rozhraní Google Ads, čímž nám Google usnadnil tvorbu reklam. Tato změna je zavedena i s ohledem na ústup deskových počítačů, které postupně vytlačují mobilní zařízení.


Zpět na výpis článků Sdílet na FB