Trendy v SEO pro rok 2019: Jaké budou dopady na online marketing?

Publikováno 17. 01. 2022
Search engine marketing

SEO patří k oblíbeným marketingovým aktivitám. Pokud splníte určité podmínky a pravidla, můžete se dostat na přední příčky vyhledávačů a zviditelnit tak váš brand. Lepší pozice vám mohou přinést více zákazníků i vyšší tržby. Google ale nikdy nespí a rok 2019 nám přináší několik změn.

Trendy SEO 2019

Mobile-first indexing

Ano, responzivní weby byly nutností i doposud. Nicméně, od března 2018 začal Google indexovat podle mobilního zařízení. Pokud máte silnou historii webu a uživatelé vám z mobilních telefonů neutíkají, tak si vás Google zřejmě ještě nějakou dobu nebude všímat. Nové weby ovšem již hodnotí podle mobilní verze. Je jen otázka času, kdy klasickou desktop verzi bude ignorovat úplně.

Jak Google měří rychlost stránek?

Webové stránky byly dříve hodnoceny na základě technických parametrů. Nyní je to jinak. A to se týká počítačů i mobilních zařízení. Dnes se Google dívá na optimalizaci a rychlost.

I tady je ale háček. Rychlostní skóre se měří podle jednotlivých uživatelských zkušeností ve vyhledávači Chrome, tedy jak rychle se vaše stránky načtou každému z vašich zákazníků. Kvůli složitosti měření jsou ale výsledky nepřesné.

Optimalizace se spravuje podobně jako dosud. Můžete se podívat na Měření rychlosti Google a zjistit, jaké problémy brání rychlému načítání vašich stránek.

Ovlivňuje rychlost webu hodnocení?

Podle experimentu SEO PowerSuite je mezi optimalizací stránky a její pozicí v SERP silná závislost (0,97). Prozatím mezi pozicí stránky a rychlostí neexistuje žádná vazba. Jinak řečeno, jestliže Google označí vaše stránky jako pomalé, nemělo by to prozatím změnit hodnocení vašich stránek. Je ovšem možné, že se časem tato vazba změní.

Pokud si s něčím nevíte rady, obraťte se na naše SEO specialisty, kteří vám s optimalizací pomohou.

Zpět na výpis článků Sdílet na FB