Přivítejme 230 nových emoji pro rok 2019

Publikováno 17. 01. 2022
Nástroje, tipy a inspirace

Emoji – kdo by je neznal? Používáme je v denní komunikaci, setkáváme se s nimi na sociálních sítích, jsou s námi jednoduše po celý den a jejich prostřednictvím můžeme ukázat, jak se cítíme, co děláme nebo na co myslíme, i když jsme schovaní za obrazovkami telefonů.

Přivítejme 230 nových emoji pro rok 2019

Začátkem roku 2019 Unicode Consortium uvolnili novou verzi Unicode Emoji standardu - verzi 12, která obsahuje data pro firmy, na jejichž základě budou moci následně nové emoji implementovat do svých systémů. Apple, Google a další firmy většinu nových emoji předesignují tak, aby vyhovovaly jejich celkovému výtvarnému pojetí a následně se dá předpokládat masové užívání na jejich platformách jako je iPhone, Android, Facebook a další.

A co nová verze představila? Zobrazuje 59 nových emoji a pokud počítáme všech 171 gender verzí s několika variantami odstínů pleti, sčítá nová verze celkem 230 nových emoji, které by se měly začít na zařízeních objevovat zřejmě na přelomu září a října 2019. .

Pokud vám i přesto stále chybí váš vysněný emoji, převezměte iniciativu do svých rukou a navrhněte si ho! A co pro to musíte udělat? Stačí projít schvalovacím procesem – váš emoji by měl být kompatibilní s již vytvořenými emotikony, měl by nést určitou úroveň využití, být rozpoznatelný a třeba právě ten váš se objeví v příští verzi Unicode.

Zpět na výpis článků Sdílet na FB