Příspěvky na sociální sítě: Inspirujte se letním marketingovým kalendářem

Publikováno 17. 01. 2022
Nástroje, tipy a inspirace Sociální sítě

Nikdo není bezedná studně nápadů. Všichni někdy tápeme a nevíme co dál. Jestli i vy občas postrádáte inspiraci a nejste si jistí, jak pojmout tématické akce, kampaně či příspěvky na sociální sítě, podívejte se do světa. Ne, nemusíte cestovat ani opouštět vaši kancelář, stačí si jen otevřít online kalendář a čerpat nové nápady z mezinárodních dnů, které využijete při propagaci. Co nás tedy čeká v létě?

2. 7. - Světový den UFO

Ať je vaše nabídka služeb či produktů nadpozemská, nebo jste fanouškem abnormálních jevů, využijte mezinárodního dne UFO. Přijít můžete se zajímavou foto-soutěží, článkem nebo tematickou kampaní.

5. 7. - Mezinárodní den objetí zdarma

Co je ve svízelnou chvíli víc než obejmutí? Není divu, že tento akt získal mezinárodní den, který je každoročně slaven. Původně jej začal Juan Mann, který po příletu na letiště v Sydney viděl šťastná shledání a on sám se neměl s kým obejmout. To ho inspirovalo k vytvoření transparentu „Free hugs“. Vyrobíte si taky jeden?

6. 7. - Světový den polibku

Je na světě vůbec někdo, kdo by neznal francouzský polibek? A věděli jste, že např. v Íránu je zapovězeno líbat se na veřejnosti? Líbání není jen příjemnou záležitostí, ale působí pozitivně i na naše zdraví. Časté líbání, které trvá déle než tři minuty, vám totiž může nejen snížit krevní tlak, ale i zlepšit hodnoty cholesterolu. Takže ať už se chystáte na kampaň s osvětou či kreativní soutěž, nezapomeňte v tento den políbit svého partnera či partnerku.

6. 7. - Světový den Tibetu

Ať už pracujete v neziskové organizaci nebo vlastníte cestovní kancelář, jistě vám neunikne Světový den Tibetu. Ten v roce 1997 vyhlásil Dalajláma společně s dalšími dvěma muži v Chicagu a jeho účelem je upozornit na porušování lidských práv v Tibetu. Pokud vám toto téma není cizí, nezapomeňte jej prezentovat v jakékoliv podobě.

9. 7. - Světový den veterinárních lékařů

Podnikáte ve veterinářství? Tak to se vám může k vašim marketingovým aktivitám hodit právě Světový den veterinářů. Podpořte své podnikání, jděte naproti svým zákazníkům a jejich mazlíčkům s nějakou výjimečnou událostí v tento den.

20. 7. - Mezinárodní den šachu

Šachy – pro jednoho nudná hra, pro druhého relax či druh sportu. Týká se vás toto téma? Nezapomeňte jej využít! Ať už jste majitelem obchodu s deskovými hrami, nebo milovníkem šachového světa, uspořádejte šachový turnaj a tematickou party. Jste na tahu!

2. 8. - Den suchého zipu

Švadlenky, zbystřete! Tento den patří suchému zipu. Věděli jste, že suchý zip spatřil světlo světa v roce 1941 díky švýcarskému inženýrovi Georgi de Mestralovi? Oslavte tento geniální vynález, který nás v dětství zbavil otravného zavazování tkaniček.

8. 8. - Mezinárodní den ženského orgasmu

Tento mezinárodní den rozhodně řadíme k těm nejpikantnějším. Věděli jste, že k orgasmu na konci sexuálního styku dojde pouze 29 % žen? Výrobci sexuálních pomůcek, učitelé tantry nebo prodejci sexy spodního prádla, nezahálejte! Tento den můžete využít nejen k osvětě svých klientek (a klientů), ale i k zajímavým akcím, které vaše zákazníky jistě potěší.

12. 8. - Mezinárodní den mládeže

„Proč děti? Ať řekne klidně mládež, ne?“ Kdo by neznal pohádku „Ať žijí duchové“ a tuto legendární hlášku. Každý víme, že děti, tedy mládež, jsou naše budoucnost. Dopřejte jim např. slevu na připravovaný vzdělávací kurz či zvýhodněné vstupné na jednu z vašich akcí v rámci lákavé soutěže.

15. 8. - Den Energy Drinků

Ať už jste pod tlakem kvůli práci či škole nebo vám jednoduše chybí energie, je občas nutné sáhnout po pořádné dávce energy drinku. A právě ty mají svůj svátek 15. srpna. Jestli vlastníte značku nějakého z nabuzujících nápojů, dejte o tom vašim fanouškům vědět.

28. 8. - Evropská noc pro netopýry

Na území České republiky se vyskytuje 25 druhů netopýrů a noc z 28. na 29. srpna patří právě jim. Pokud je vaše podnikání spojeno s netopýry např. v rámci neziskové organizace, staráte se (nejen) o sociální sítě přírodní rezervace nebo jen tíhnete k přírodě, věnujte tento večer zajímavému eventu, který bude spojen s těmito fascinujícími nočními tvory.

Zpět na výpis článků Sdílet na FB