Case study: Když PPC tvoří 55–60 % celkových tržeb

Publikováno 18. 01. 2022
Hi Promotion Search engine marketing
Autor: Tomáš

PPC kampaně jsou stále efektivním nástrojem on-line marketingu. Při správném nastavení a postupnou optimalizací lze jejich potenciál využít skutečně na maximum. Důkazem je i následující případová studie.


Cíl kampaně

S klientem na správě PPC spolupracujeme od druhé poloviny roku 2014. Od začátku spolupráce je cílem PPC kampaní maximalizace obratu na e-shopu s orientací na nízké PNO (podíl nákladů na obratu), které s klientem pravidelně vyhodnocujeme.

Pro výchozí stav spolupráce bylo požadované PNO nastaveno na 8 %. Kromě klientem využívané platformy Google Ads byla zapojena také platforma Seznam Sklik.

Sledované metriky

  • Náklady kampaně
  • PNO
  • Počet konverzí
  • Průměrná hodnota konverze
  • Celková hodnota konverzí

Vstupní analýza

S ohledem na výchozí stav kampaní a chybějící historii byla provedena pouze kontrola nastavení účtu a propojení s potřebnými službami. Následně byly analyzovány vyhledávací dotazy a rovnou nasazeny první reklamní sestavy pro vhodná klíčová slova, která se opírají o sortiment klienta. Kampaně byly postupně optimalizovány na výkon a vyhledávací dotazy.


Výsledky PPC kampaní

Po čtyřech letech spolupráce s klientem se PPC kampaně podílí na cca 80 % návštěvnosti webu a tvoří 55–60 % celkových tržeb. Ve sledovaném období se dlouhodobě daří dodržovat klientem požadované PNO a maximalizovat tak rentabilitu kampaní.

výsledné PNO

Průměrné PNO ve sledovaném období


Co se povedlo

  • PNO je dlouhodobě na hodnotě 7,45 %
  • PPC tvoří 55–60 % celkových tržeb
  • Efektivní zapojení platformy Seznam Sklik
  • Každoroční skokový nárůst tržeb

Celkový objem tržeb a konverzí se daří také meziročně skokově navyšovat. To je odrazem zvyšujících se investic do tohoto reklamního kanálu. Stále se zachováním požadovaného PNO.


Vývoj obratu 2013-2017

Vývoj obratu (2013-2017)


Vývoj počtu konverzí 2013-2017

Vývoj počtu konverzí (2013-2017)


Sečteno a podtrženo

Podařilo se využít velký počáteční potenciál a společně s klientem nám strategie a postupné zvyšování investic umožnilo obsadit velkou část trhu. Přesto je nutné říci, že s ohledem na současnou strukturu kampaní a vývoj ekonomiky nelze do budoucna očekávat tak rapidní nárůsty.


Chcete i Vy efektivní správu PPC kampaní? Ozvěte se nám... Chci lepší PPC

Na základě požadovaných cílů dál průběžně upravujeme a optimalizujeme jednotlivé kampaně. To vše úspěšně s cílem maximalizace efektivity svěřených prostředků a neustálých nárůstů počtů i hodnoty konverzí. Vzhledem k tomu, že se klient sám velmi dobře orientuje v problematice PPC, pravidelně s ním také konzultujeme vývoj jednotlivých metrik.

Zpět na výpis článků Sdílet na FB