Jsme online: Jak jsme se z kanceláře přesunuli na home office?

Publikováno 17. 01. 2022
Hi Promotion Nástroje, tipy a inspirace
Autor: Sabina

Epidemické období mnohým firmám znemožňuje provoz. Ti, kterým to je umožněno, přesouvají většinu své činnosti do online světa. My, jako marketingová agentura, se v online světě, samozřejmě, pohybujeme už dlouho. Teď jsme ale i my byli přinuceni změnit působiště. Už více nemůžeme pracovat z kanceláře, obklopeni přátelským kolektivem - ne, přesunuli jsme se do domácího prostředí a pracovní porady a meetingy řešíme prostřednictvím videohovorů.

Home Office

Práce z domu nebo home office

Pro Hi Promotion "home office" není nový pojem. Přestože se stále najde mnoho firem, které práci z domu odmítá z různých (často neopodstatněných) důvodů, my jsme mezi ně nikdy nepatřili. Online marketingu se člověk může věnovat odevšad (což je jedna z obrovských výhod našeho oboru), stačí připojení na Wi-fi. A protože jsme si práci z domova všichni vyzkoušeli, ba co víc, praktikujeme ji pravidelně každý týden, nyní to pro nás nebyl žádný šok a velmi rychle jsme se novým podmínkám přizpůsobili.

Jak pracujeme online my?

V první řadě - jsme v kontaktu. A teď, nemyslím jen prostřednictvím emailu, právě naopak. Využíváme různé aplikace. O jaké aplikace jde?

Píšeme si: Slack

Slack se řadí mezi oblíbené aplikace, které vylepšují organizaci celého pracovního týmu. Všichni členové týmu se nacházejí na jednom místě. Výhodou komunikace na Slacku je, že každý uživatel sleduje pouze kanál / projekt, který se ho přímo týká. Do zbývajících projektů, které jsou označené jako otevřené, se může připojit dobrovolně.

Slack je také možné propojit s dalšími aplikacemi, jako například Trello či GitHub. Aplikace umožňuje jednoduché a efektivní vyhledávání, sdílení dokumentů či soukromý chat mezi členy týmu.

Setkáváme se: Whereby

Aplikace, která umožňuje v online světě potkat nejen své kolegy a partnery, ale také klienty. Whereby dává lidem flexibilitu, i proto je využívána pro videokonference mnohými společnostmi.

Whereby se lidem snaží zefektivnit práci. Ve skutečnosti totiž příprava konferenční místnosti trvá přibližně 7 minut. No a Whereby tvrdí, že to je přesně o 6 minut a 45 sekund déle, než by mělo.

Vytvořit si účet na Whereby je jednoduché. Stačí vám email, registrace a následně můžete prostřednictvím linku zvát lidi do vlastní Konferenční místnosti. V případě neplacené verze se videohovoru mohou zúčastnit čtyři lidé. Pokud přejdete na Pro plan, kapacita se zvedá na 12 lidí. Whereby umožňuje i další funkce jako klepání, zamykání "místností" či sdílení obrazovky, které oceníte zejména v případě, že potřebujete členům týmu něco vysvětlit na názorné ukázce.

Spolupracujeme: Trello

Ať už pracujete samostatně, nebo s členy týmu spolupracujete na projektech, skvělou platformou je Trello, které lehce využijete pro správu projektů. Trello vám umožní sledovat úkoly, podúkoly, přiřazovat práci jiným lidem v týmu či sledovat vývoj projektů. Můžete si v něm také nastavit upozornění či do něj nahrávat soubory.

Jak vidíte, pracovat z domu nemusí být pro firmu bolestivé. Vše, co k tomu potřebujete, jsou vhodné aplikace. V některých případech může být dokonce práce z domova mnohem efektivnější a rychlejší. Možná si tuto skutečnost po tom, co svět začne fungovat v normálním režimu, uvědomí mnohé firmy. Možná bude mít momentální situace mnohem rozsáhlejší dopad. Jen si to představme, kolik společností si teď poprvé v historii vyzkouší práci z domu. Pravděpodobně dojdou k závěru, že home office není takovým "zlem", jak si myslely. A konečně se k němu postaví s otevřenou myslí.

Zpět na výpis článků Sdílet na FB