Jak začít s video marketingem: zvyšte konverze a dostaňte se na první příčky ve vyhledávačích

Publikováno 01. 09. 2022
Nástroje, tipy a inspirace Search engine marketing Obsahový marketing

Pro úspěch každé firmy je důležité pravidelně publikovat originální obsah, který vaše zákazníky pobaví nebo informuje. A pokud možno, který vás dostane na první příčky ve vyhledávačích. Poslední roky je u zákazníků stále populárnější audiovizuální obsah. Pokud jste do své marketingové strategie ještě nezapojili videa, je nejvyšší čas se nad touto formou obsahu zamyslet.

Publikace video marketingového videa


Proč právě video?

V dnešní době zákazníci od firem video obsah očekávají.

Jedná se totiž o vysoce konzumovaný typ obsahu. Lidé stráví hodiny denně na YouTube nebo TikToku. A nesledují pouze kočičí videa nebo kapybary hlodající meloun. Skrz videa se také učí různým dovednostem – jak vytvořit ten perfektní make-up look, základy programování apod. Firmy tak mohou vytvářet originální a užitečný obsah, který pozvedne jejich autoritu. Rozsáhlé články tohoto efektu samozřejmě také dosáhnou, ale přiznejme si, že některá témata se lépe vysvětlují ve vizuální podobě.

Platí to i pro spoty a videoreklamu. Až 66 % lidí se spoléhá na video, aby se dozvěděli víc o dané firmě, produktu nebo službě. Vysvětlení nebo názorná ukázka vašeho produktu či služby pomůže vašim zákazníkům lépe pochopit, jak jim pomůžete.

Video navíc může fungovat jako doplněk k vašemu obsahu nebo jako alternativní forma. Přece jenom přicházet neustále s novými nápady na články je vyčerpávající. Můžete proto některý ze svých článků přeměnit na video.

Podle průzkumu vám dokonce může přidání videa na vaši landing page pomoci zvýšit konverze až o 80 %.

Sledováním videa na vašich stránkách navíc u vás zákazníci stráví delší čas, což dá vyhledávačům signál, že je váš obsah kvalitní a pomůže vám to dostat se výše ve výsledcích vyhledávání.

Vytváření videí vám navíc pomůže oslovit potenciální zákazníky na nových platformách, a zvýšíte tak povědomí o značce.

Jak začít s vytvářením videí?

Natáčení videí se může zpočátku zdát jako příliš velké sousto. Pravděpodobně vám teď v hlavě běží 749 otázek typu: „Musím si nejprve pořídit kvalitní kameru? A co osvětlení? Možná bych se nejprve měl naučit, jak se videa stříhají? A jaký program bych k tomu měl použít?“

Je pravda, že vaše videa by měla mít aspoň nějakou úroveň, ale nemusí mít hned zpočátku hollywoodskou kvalitu. Pokud se však videa stanou pravidelnou součástí vašeho content marketingu, měli byste se možná zamyslet i nad najmutím profesionála.

Než začnete natáčet…

Zamyslete se nad tím, jak bude vaše video marketingová strategie vypadat.

Důležité je ujasnit si nejen obsah vašich videí, ale také pro koho videa natáčíte, kde budete videa sdílet a jak budete měřit úspěšnost své kampaně (např. podle počtu zhlédnutí, sdílení videa na sociálních sítích apod.)

Dalším krokem by pak bylo napsání scénáře, abyste se vyhnuli opakovanému natáčení a nekonečnému stříhání.

Profesionální natáčení marketingového videa

Co budete potřebovat?

Zpočátku se můžete pustit do natáčení videí jen na svém smartphonu. V dlouhodobějším výhledu byste se však měli zamyslet nad pořízením kamery, osvětlení a mikrofonu.

Stříhat svá videa můžete začít v programech zdarma a postupně přejít na Final Cut Pro nebo Adobe Premiere.

Skrz vzdělávací videa se navíc můžete naučit základy kompozice nebo osvětlení, což Vám pomůže od samotného začátku.

Začněte tedy úplně jednoduše a postupně se vypracujte k profesionálnějšímu procesu natáčení (nebo si najměte experta).

Jak vypadá profesionální produkce?

Když za kamerou stojí profesionál vypadá výsledek špičkově a natáčení je většinou docela legrace

Zobrazit naše reference

Vaše marketingová videa ani nemusí být příliš dlouhá, ideální délka jsou 1-3 minuty. Lidé obecně preferují kratší video formát, jak je vidět na popularitě TikToku nebo Youtube shorts.

Zakomponování kvalitních videí do vaší marketingové strategie vám pomůže se SEO, zvýšit konverze, získat si důvěru zákazníků a zlepšit své postavení jako experta v oboru. Ačkoliv vás teď natáčení videí může děsit, ve výsledku vám to za tu námahu určitě bude stát.

Zpět na výpis článků Sdílet na FB