Co komunikuje vaše konkurence na Facebooku?

Publikováno 07. 03. 2022
Nástroje, tipy a inspirace Sociální sítě
Autor: Sabina

Facebook nabízí hned několik možností, které vám pomohou posunout marketingovou strategii na zcela nový level. Jednou z nich je knihovna reklam, díky které můžete vidět stovky reklam nejen vaší konkurence.

Inspirujte se u konkurence

Všichni víme, že sledovat firemní stránku konkurence není žádná věda. Nicméně, vůbec nemusí znamenat, že vaše konkurence ve skutečnosti komunikuje pouze prostřednictvím nástěnky. Existují totiž i příspěvky, které běží na pozadí - takzvané dark posty.

Dark posty jsou v podstatě příspěvky, které osloví vaši cílovou skupinu, ale nejsou publikovány na firemním profilu. Většinou jde o kampaně, které mají konkrétní cíl - například přivést potenciální zákazníky na webovou stránku za účelem nákupu.

Jelikož Facebook pracuje na principu transparentnosti, každý může vidět reklamy na Facebooku a to přímo v knihovně reklam.


Knihovna reklam
Knihovna reklam - Facebook


Do vyhledávání stačí napsat název stránky konkurenta, vyselektovat zemi a vybrat kategorii reklam a zobrazí se vám většina jeho reklam.Alza knihovna reklam

Reklamy od Alza.cz


Jak vypadají reklamy konkurence


Nástroj knihovna reklam vám odhalí, co a jakým stylem právě komunikuje vaše konkurence a vy se díky tomu můžete inspirovat a nové poznatky zužitkovat ve vaší další komunikaci na sociálních sítích.
Zpět na výpis článků Sdílet na FB