Case study: Posvítili jsme si na Kliklap

Publikováno 15. 03. 2024
SEO Hi Promotion Sociální sítě Search engine marketing
Autor: Alice

Klik… Světlo. Klap… Tma. Kliklap - světlo, co má zvuk. Stále nevíte, o čem je řeč? Značka Kliklap vytváří stylové retro zásuvky a vypínače. Když nás klient v lednu 2023 oslovil s nabídkou spolupráce, nadšeně jsme souhlasili a dohodli se na správě kampaní na sociálních sítích, PPC kampaních i SEO. Naše spolupráce trvá nyní už déle než rok a skvěle nám to (kli)klape.

kliklap


Když začala naše spolupráce, byla značka už nějaký ten měsíc na trhu a měla krásně vystavěnou brandovou identitu. Navzdory tomu, že Kliklap reklamní kampaně využíval již dříve, úvodní analýza, která je u nás základem každé spolupráce, ukázala, že nemáme k dispozici reklamní účet ani pixel, tím pádem ani žádná nasbíraná publika nebo data, která by nám pomohla kampaně optimalizovat a správně cílit. Museli jsme tedy začít nanovo.

Ze začátku jsme vsadili na nejefektivnější formát reklamy - reels videa. Ta jsme doplnili o zajímavé a atraktivní statické vizuály. Strukturu a strategii kampaní jsme připravili tak, abychom splnili tři základní cíle:

  • budovat povědomí o značce,
  • zvyšovat návštěvnost webu - a díky tomu sbírat publika pro cílený remarketing,
  • a samozřejmě nákupy.

Hned v prvním měsíci se nám podařilo docílit krásného PNO 11 %, oslovit více než 350 tisíc relevantních účtů a jen na sociálních sítích získat klientovi 87 nákupů.

Ukázky příspěvků na Facebook
Ukázky příspěvků na Facebook


Vzorek zdarma a skvělé recenze

Vzorek zdarma v kombinaci s reálnými recenzemi zákazníků = zaručený úspěch pro Kliklap. Moct si prohlédnout a vyzkoušet, jak bude vypínač vypadat v interiéru, ocení nejeden zákazník, a proto jsme se rozhodli, že na chvíli přimhouříme oko nad vyšším PNO a uvidíme, jak se nám tento ústupek vyplatí.

Na zákazníky, kteří si vzorek objednali, jsme následně zacílili kampaň zaměřenou na recenze spokojených zákazníků a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Během měsíce se počet objednávek zvýšil o 80 %.

Vyšší PNO obětované příležitosti kampaně Vzorek zdarma

Vyšší PNO obětované příležitosti kampaně Vzorek zdarma

Nárůst objednávek díky kampani Vzorek zdarma

Nárůst objednávek díky kampani Vzorek zdarma


Správné cílení a dlouhodobě nízké PNO

Asi není pochyb o tom, že zásuvky a vypínače nejsou produkty úplně pro každého. Obecně se sice doporučuje nechávat cílovou skupinu co nejširší, aby si algoritmy Mety mohly ty správné zákazníky najít. Nám se ale u Kliklap dlouhodobě vyplácí cílení omezit věkem i relevantními zájmy. Za loňský rok jsme dosáhli průměrného PNO 15 %.

Necílit nebo zacílit? 💡

Každá značka je specifická a na její zákazníky funguje něco jiného. Nebojte se tedy testovat a najít tu správnou cestu přesně pro vás, jako jsme ji našli my pro Kliklap.


Vývoj PNO za PPC a Facebook Ads v průběhu roku

Vývoj PNO za PPC a Facebook Ads v průběhu roku.

Vývoj počtu objednávek z PPC reklam a Facebook Ads

Vývoj počtu objednávek z PPC reklam a Facebook Ads

Úspěch prostřednictvím spolupráce a vizuálů

Jak se pozná, že je značka známá a oblíbená? 💡

U Kliklap jsme to poznali, když se klientovi začali sami od sebe ozývat influenceři, že by rádi navázali barterovou spolupráci.Jedna obzvláště povedená vznikla se spisovatelkou Elenou Olivarez, která za zásuvky a vypínače pro Kliklap nafotila sérii fotek. Ty využíváme v kampaních formou carouselu a už nějaký ten měsíc je to jeden z nejúspěšnějších vizuálů. Další velmi zajímavé spolupráce máme rozjednané a věřte, že je nač se těšit.

Série fotek s Elenou Olivarez
Série fotek s Elenou Olivarez Série fotek s Elenou Olivarez


A když už jsme zmínili vizuály, u Kliklap se ukazuje více než kde jinde, že v jednoduchosti je krása a úspěšný vizuál opravdu nemusí být překombinovaný. Prohlédněte si ty nejúspěšnější vizuály 👉

Vizuály vzorek zdarma


PPC: Posvítili jsme si na analytiku

Když jsme s klientem začátkem února 2023 začali spolupracovat, bylo cílem zefektivnit kampaně, aby přinášely více nákupů na e-shopu. Do té doby klient pracoval jen s jednou kampaní na vyhledávání a responzivní kampaní v obsahu. Ty jsme vypli a nastavili jsme kampaně nové. Daleko více jsme je rozpracovali a zaměřili jsme se na klíčová slova, která jsou v souvislosti se sortimentem nejhledanější.

Vytvořili jsme nové konverzní akce, které bylo potřeba sledovat pro správnou optimalizaci kampaní a nákladovost. Při převzetí účtu klienta se neměřily hodnoty konverze, tudíž nebylo možné hodnotit nákladovost kampaní. Na web se nasadily kromě konverzních kódů také remarketingové kódy. Na tato publika jsme později zacílili remarketingové kampaně.

Brand, akvizice a podceněný remarketing

Proč využít Performance Max kampaně? 💡

PMax kampaně využívají pokročilé algoritmy pro optimalizaci reklamních kampaní napříč celým spektrem Google reklamních kanálů, což umožňuje cílit na potenciální zákazníky efektivněji než kdykoliv předtím.


Do remarketingových kampaní jsme se pustili hned, jakmile jsme nasbírali dostatečně velká publika. Nyní v naší remarketingové strategii spoléháme také na kampaň zaměřenou na publika, která na webu nákup nedokončila. Obě remarketingové kampaně mají značný podíl na získaných konverzích.

Opuštěný košík


Výsledky mluví za vše

Kampaně jsme pečlivě sledovali a optimalizovali, prostě pilovali k dokonalosti a zanedlouho se začaly dostavovat výsledky.

První měsíc po spuštění kampaní jsme dosahovali nákladovosti kampaní cca 15 %. V dalších měsících se nám dařilo nákladovost postupně snižovat a aktuálně se nám daří udržovat 5%-15% PNO.

Dlouhodobá míra nákladovosti reklam

Dlouhodobá míra nákladovosti reklam

SEO, co má zvuk výkon

Se SEO jsme začali ve druhé polovině května 2023. Protože jde o klienta, jehož produkt je velice specifický, vytipovali jsme 89 klíčových slov, která mají zásadní význam.

Jelikož je klíčových slov méně a mají úzké zaměření, rozhodli jsme se zvolit dva směry úprav a optimalizací. První směr se orientuje na klíčová slova s nejvyšší hledaností a zaměřil se na komplexní optimalizaci jak na stránce, tak i mimo ni, zohledňující on-page i off-page faktory. Druhý směr byl orientován na rozšíření povědomí o produktech klienta a postupné zvyšování hledanosti specifických klíčových slov.

První viditelné výsledky se dostavily již během prvního měsíce. A po osmi měsících jsme dosáhli výrazného zlepšení pozic klíčových slov, přičemž mnohá z nich, jako například „keramický vypínač“ či „vypínače do dětského pokoje“, se přesunula z původních měřitelně nižších pozic na první stranu výsledků vyhledávání.

V meziročním srovnání za měsíc únor jsme dosáhli o 35 % vyšší návštěvnosti oproti loňskému roku a počet transakcí se zvýšil 11x, díky čemuž stouply úměrně i tržby.

Meziroční srovnání organické návštěvnosti webu

Meziroční srovnání organické návštěvnosti webu

11x vyšší počet objednávek za únor 2024 oproti únoru 2023

11x vyšší počet objednávek za únor 2024 oproti únoru 2023


Chcete i Vy takové výsledky v on-line marketingu? Ozvěte se nám...

Chci skvělé kampaněSpolu nám to klape…

Na spolupráci s Kliklap jsme si posvítili komplexně a zaměřujeme se na správu kampaní na sociálních sítích, PPC i SEO. Jeden kanál podporuje druhý a společně nám to dohromady prostě (kli)klape. Největší radost máme z dlouhodobě dobrých a udržitelných výsledků.

💰 200+
Objednávek měsíčně

💻 10 000+
Měsíční návštěvnost webu

🎯 5-15 %
Dlouhodobé PNO

Zpět na výpis článků Sdílet na FB