Case Study: Nárůst počtu konverzí o 373 % díky PPC kampaním

Publikováno 18. 01. 2022
Hi Promotion Search engine marketing
Autor: Tomáš

Získat přední místa ve vyhledávačích jako je Google a Seznam vyžaduje pravidelnou a dlouhodobou snahu, optimalizaci webu a tvorbu obsahu, který přitáhne pozornost zákazníků i vyheldávačů.

Rychlejší způsob, jak se dostat na první pozice, je využít placenou reklamu PPC. Jednomu z našich klientů se to vyplatilo. Díky PPC kampaním jsme jeho konverze zvýšili až o 373 %. V článku se dozvíte, jak se nám to podařilo...

Kdo je náš klient?

Klient se věnuje prodeji příslušenství k mobilním telefonům. Jde tedy o produkty dlouhodobé spotřeby, mezi nimiž najdete nabíječky, tvrzená skla, ochranné fólie, náhradní díly a mnoho dalších kousků.


Problém vysokého PNO

PNO (podíl nákladů na obratu), nám v podstatě říká, kolik procent z obratu jsme museli vynaložit na reklamu. PNO je používáno zejména v Skliku. V Google Ads se setkáte se zkratkou ROAS, která vyjadřuje převrácenou hodnotu PNO, konkrétně tedy poměruje hodnotu konverze s její cenou.

V praxi používáme PNO k tomu, abychom vyhodnotili úspěšnost reklamní kampaně. Na základě proměnné také rozhodujeme o rozdělení rozpočtu mezi několik reklamních kampaní. Reklamy, které mají nižší PNO, zpravidla podporujeme vyšším rozpočtem, reklamám s vysokým PNO naopak rozpočet snižujeme.

Správná hodnota PNO? 💡

Je složitě odhadnutelná a obecně ji nelze stanovit, protože se různé obory mezi sebou značně liší. Některé mohou být ve ztrátě i s nízkým PNO, například 20 %. Jiné zas mohou být i přes vysoký PNO stále ziskové.


Jaký byl cíl kampaně?

Klient si PPC kampaně spravoval sám. Neměl je však nastaveny optimálně. Bojoval totiž s klesajícími konverzemi, přestože do kampaní neustále sypal peníze. Výsledkem jeho snahy bylo vysoké PNO, které se pohybovalo okolo 58 %.

Naším cílem bylo snížit PNO na únosnou hranici a následně do reklamní kampaně investovat tak, aby se zvýšily tržby klienta.

Sledované metriky

  • PNO
  • Náklady kampaně
  • Počet konverzí - tedy akcí, které dokončil zákazník - v tomto případě šlo o nákupy
  • Průměrná hodnota konverze - zahrnuje hodnoty přiřazené uskutečněným konverzím, na základě kterých umíme zjistit hodnotu reklamy při různých konverzích
  • Celková hodnota konverze

Provedli jsme vstupní analýzu

Součástí vstupní analýzy byla kontrola stávajícího stavu. Kampaně byly nastaveny s chybami a konverze tedy nebyly měřeny správně. Mezi nejčastější chyby patří nepropojený Google Ads s Google Analytics, špatně zvolený typ kampaně, která pak neefektivně čerpá rozpočet, nesprávné zvolená klíčová slova, nastavení maximální ceny za proklik a podobně.

Při nápravě kampaní jsme odstranili DPH i cenu dopravy, jež výsledky zkreslovaly. Vygenerovali jsme a následně implementovali konverzní kódy pro přesnou analytiku. Konverzní kódy se nasazují na konverzní stránku. Jde zpravidla o tu podstránku, na které je jisté, že ke konverzi došlo. Příkladem může být například podstránka "Děkujeme za objednávku".

Upraveno bylo také nastavení kampaní, přičemž ohled se bral na vhodná klíčová slova a relevantní vyhledávací dotazy. V posledních krocích byly kampaně optimalizovány pro maximální výkon.

Proč jsou klíčová slova důležitá? 💡

Klíčová slova rozhodují o tom, zda Vás zákazníci najdou a zda bude Vaše reklama zisková. Relevantní výrazy proto vybírejte na základě podrobné analýzy a průěbžných výsledků kampaní.


Jakých výsledků jsme dosáhli?

Sledovali jsme období od dubna 2017 do srpna 2018. Už po pěti měsících spolupráce s klientem se nám podařilo PPC kampaně optimalizovat na únosnou mez a snížit PNO na 20,7 % a kampaně se tak staly ziskovými. Mnohonásobně se zvýšil i počet konverzí a tržby z PPC reklamy.

výsledné PNO

Výsledné PNO kampaníCo se nám podařilo

  • Snížení PNO z 58 % na 20,7 %
  • Zvýšení počtu konverzí o 373 %
  • Stabilní meziměsíční nárůst tržeb

počet konverzí

Vývoj počtu konverzí


nárast tržeb

Vývoj tržeb (z Google Ads)


PPC zvýší vaše tržby

Stačilo krátké období a nám se podařilo snížit nejen podíl nákladů na obratu, ale také zvýšit výnosnost kampaní. Po optimalizaci a snížení PNO již bylo možné opět navýšit finance plynoucí do reklamy a tím skokově a bez prodlení zvýšit celkové tržby z PPC.

Kampaně průběžně upravujeme a optimalizujeme. Zároveň ale udržujeme PNO, maximalizujeme efektivitu a snažíme se o růst počtů i hodnoty konverzí.


Chcete i Vy zvýšit tržby pomocí PPC kampaní? Ozvěte se nám... Chci lepší kampaně

Hledáte způsob, jak správně cílit na nové i staré zákazníky a dosahovat co nejlepších výsledků za co nejméně peněz? Ozvěte se nám a nastavíme vaše PPC kampaně tak, abyste dosahovali zisků.

Zpět na výpis článků Sdílet na FB