Whats Up…? Messengery v zákaznické komunikaci

E-mailové schránky jsou přehlcené řadou nevyžádaných zpráv, nabídek na slevy a většina lidí si již e-maily nepročítá, natož aby potvrdili jejich další získávání. Upadne tedy e-mail marketing do zapomnění? A jak je to s Instant Messagingem?

Messengery v zákaznické komunikaci

Messenger, Viber nebo Whatsapp – to jsou aplikace, které používají miliardy uživatelů po celém světě pro komunikaci se svými přáteli a rodinou. Patříte mezi ně? Pokud ano, jistě dobře znáte jejich ovladatelnost a praktičnost. A proč nevyužít tyto užitečné aplikace i v rámci vašeho podnikání? Pokud zvolíte vhodnou strategii, můžete používat Instant Messaging i ve vašich běžných firemních aktivitách a proniknout blíž ke svým zákazníkům.

Jak je možné, že jsou tyto komunikační aplikace hudbou budoucnosti i v oblasti podnikání? Doba se stále zrychluje, požadujeme mít informace ihned a Messenger či jemu podobné aplikace nám umožňují získat rychlejší interakci v reálném čase mezi námi a zákazníkem. Další podstatnou záležitostí je i osobnější přístup – vaše zpráva nikam nezapadne. Na rozdíl od e-mailu se dostane k příjemci, který má na těchto kanálech většinou pouze jeden účet, téměř okamžitě a máme skoro stoprocentní jistotu, že si zákazník zprávu přečte.

Pokud chceme vylepšit e-mail marketing (neboť i v následujících letech bude mít jednu z nejvyšších návratností a jeho role v digitálním marketingu je stále zásadní) a zmodernizovat jej, můžeme se pokusit propojit ho s aktivitami na Facebooku. Stačí posbírat nové kontakty na této či další podobné platformě (jako např. aktuálně oblíbenější Instagram) pomocí Facebook Lead Ad, díky kterému se dané kontakty objeví přímo ve vašem adresáři nebo jej můžete využít při soutěžích na Facebooku – následně stačí nastavit lákavou e-mailovou kampaň, která přiláká nové zákazníky.

Pokud stále nepoužíváte Messenger ke svým podnikatelským aktivitám, nebojte se tuto nebo nějakou z obdobných platforem využít. Uvidíte, že vaši zákazníci tento krok ocení.Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet Seznam.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena