Tipy, které vám pomohou naplánovat vánoční marketingovou strategii

Přibližně 38 % lidí začíná s vánočními nákupy již v říjnu, i proto některé e-shopy nastavují vánoční strategii už začátkem podzimu. Samozřejmě, najdou se i tací, kteří vánoční marketing plánují až v jeho průběhu. Co vše byste měli mít při vymýšlení marketingové strategie na paměti?

vánoční marketing

Vymezte si své cíle

Stejně jako v každé strategii, i při té vánoční musíme začít cíli. Řiďte se podle matice SMART a stanovte si cíle, které jsou specifické, měřitelné, dosažitelné, relevantní a časově ohraničené.

Např.: Chceme zvýšit prodej produktů v říjnu, listopadu a prosinci na e-shopu za rok 2019.

Sepište si všechny cíle a vyberte ty, které jsou pro vás nejdůležitější. Pak přichází na řadu otázka, jak jednotlivých cílů dosáhnete. Možná to bude zvýšenou aktivitou na sociálních sítích, možná prostřednictvím influencer marketingu nebo PPC reklamy. Vaše marketingová kampaň by měla kreativitou nebo výhodnými podmínkami upoutat pozornost potenciálních zákazníků.

Vytvořte vánoční balíčky

Nemusíte lákat zákazníky na šílené slevy. Můžete jim prodat hned několik kousků naráz za zvýhodněnou cenu. Zákazníci tak budou kupovat více, než původně měli v úmyslu. V balíčku se mohou nacházet doplňky nebo produkty, které jsou komplementy hlavního kousku. Balíček může obsahovat také mix nejoblíbenějších produktů.

Vánoční design na produktech

Vánoce jsou speciálním svátkem. Dárky se snažíme lidem, na kterých nám záleží, vyjádřit svou lásku a respekt. Nepodceňujte proto vizuální stránku balení. Klasický produkt můžete nabízet s vánočním speciálním produktem, který původnímu kousku dodá na exkluzivitě. Můžete vytvořit i řadu vánočních produktů s unikátním designem, které budou dostupné pouze ve vánočním období.

Zahrňte nejdůležitější akce do svého kalendáře

Podle Google statistik až 67 % lidí si vánoční nákup předem plánuje. Otevřete si marketingový kalendář, klidně i zahraniční a popřemýšlejte, na které dny byste se měli soustředit. Zviditelněte značku a propagujte produkty už před tím, než poptávka sezónně naroste, abyste zákazníky zasáhli včas. Čeká nás Halloween či

jeden z nejvýznamnějších dní, na který se poctivě připravuje téměř každý e-shop - černý pátek, známý svými výprodeji a vysokými slevami.

Vyzkoušejte PPC reklamu

Optimalizujte své PPC kampaně. Lidé už v posledním říjnovém týdnu do vyhledávačů píší klíčová slova jako "dárek", "dárek pro", "dárek od". Díky novým klíčovým výrazům se váš e-shop může ve výsledcích vyhledávání zobrazit.

Oslovujte email marketingem

V době Vánoc email marketing získává na důležitosti, protože slouží jako doplněk k již běžícím kampaním. Zákazníkům můžete zaslat link na online katalog s vánočními produkty nebo je navést na instagramový profil, kde na ně bude čekat slevový kupón.

Spolupracujte s charitou

Vánoce jsou emotivní. Jsou o lásce a rodině. I samotné charity během těchto svátků pořádají různé sbírky, kdy každý může přispět a pomoci potřebným. Vy jako eshop můžete udělat něco podobného:

  • přispějte na charitu procentem z každého prodeje

  • za každý zakoupený produkt darujte určitou částku na charitu

  • dejte zákazníkům možnost, aby při nákupu sami darovali finační příspěvek charitě

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, podobný způsob je skvělou cestou, díky které se dostanete do povědomí zákazníků, vybudujete si značku, síť nových lidí a navíc, uděláte něco dobré pro svět!

Klaďte důraz na remarketing

Hledali jste již někdy produkt, který vás pak všude pronásledoval? Pokud se vám něco podobného stalo, setkali jste se s remarketingem. A přestože to některým společnostem, které dosud pokročilejší marketingové techniky nezkoušeli, může připadat poněkud strašidelné, pravdou je, že remarketing je úspěšný. Podle Google statistik až 77 % kupujících během nakupování často opustí stránku tak, že nechají zboží v košíku. A vy můžete tyto lidi prostřednictvím remarketingu znovu oslovit.

Zvládli jste si vytvořit zajímavou vánoční strategii? Jestli přemýšlíte jak ji zdokonalit nebo chcete raději vsadit na něco úplně jiného, rádi vám pomůžeme.Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet
Seznam.cz Collabim.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena