Tablet je mrtev a další postřehy z konference RESHOPER – 1. díl

Naši PPC specialisté Tom a Petr se tento týden zúčastnili konference a veletrhu RESHOPER a sepsali řadu horkých novinek a trendů, které nás v roce 2019 neminou. Co hýbe světem on-line marketingu? Všechny postřehy vám přineseme ve dvou zajímavých článcích. Čtěte dál!

Reshoper 2019 konference pro eshopy 1 díl

Mobily, mobily, mobily...

U většiny webů/e-shopů už dnes představují návštěvy z mobilních telefonů polovinu návštěvnosti. U některých je to dokonce už výrazně přes polovinu a tento trend neustále roste. 

To je velmi důležité nejen pro správu kampaní, ale zejména na to, jak daný web vypadá – jestli je skutečně dobře responzivní, protože lidé z neresponzivních webů odcházejí a nechtějí tam trávit čas nebo konvertovat/nakupovat.

Naprosto stěžejní je také rychlost webu. Podle statistik od Google odchází 1/2 uživatelů pryč, když se jim web na mobilu nezobrazí do 3 sekund. To je tedy trošku extrém, je v tom započítáno nějaké úvodní načtení webu, složitější grafika může trvat déle, ale je potřeba pracovat na tom, aby se web načítal co nejrychleji, a každá sekunda může znamenat několik % lidí, kteří utečou, než se stránka načte (ačkoli předtím utratili X Kč za kliknutí na reklamu).

Podle statistiky od Shoptetu měly e-shopy, které nejsou responzivní (používají staré neresponzivní šablony shoptetu) o 1/2 horší míru konverze, a to je hodně! S tím samozřejmě souvisí i další parametry, ale v tak velkém množství shopů je to zajímavá informace.

Tablety jsou „mrtvé“ a jejich podíl na návštěvnosti je na většině webů do 5 %. Když děláme kampaně zacílené speciálně na tablety, tak jsou nejméně výkonné, mívají nejhorší konverze apod., takže tablety pro online papa ;-) 

Videa a další trendy blízké budoucnosti

Z různých trendů, které se na nás v dnešní době valí má čím dál větší význam vytvářet videoobsah, který je možné následně placeně propagovat nebo ho využívat jen jako nástroj pro lepší péči o zákazníky (například natočit videa, jak se daný výrobek správně používá, jak si v něm něco opravit/vyměnit apod.).

Instagram konkrétně hlavně Instagram Stories mají dost zajímavé výsledky, pokud je to aspoň trošku vhodné, měl by i o tomto kanálu klient uvažovat.

Ze statistik také vyplývá, že je důležité budovat vlastní brand a nezaměřovat se pouze na výkonnostní kampaně. Část rozpočtu (15-20 %) tedy investovat do věcí, které se mohou v budoucnu vyplatit díky lepšímu vztahu se zákazníky a jejich povědomí o značce.

Zde příště navážeme a povíme si o tom, že budování brandu se vyplácí. Zejména v dnešní době, kdy ceny reklamy rostou…



Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet Seznam.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena