Správné vytvoření a nastavení FB pixelu

Facebook pixel je nástroj, díky kterému můžete vybudovat okruhy uživatelů pro danou reklamu, zajistit, aby se vaše reklamy zobrazovaly vaší cílové skupině či měřit výsledky, abychom zjistili, zda jsou naše reklamy správně optimalizovány.

Facebook

Pro možnost nahrání FB pixelu je nutné vlastnit web, do kterého vytvořený a optimalizovaný pixel nahrajeme. Dále musíme vlastnit business manager, ve kterém daný pixel vytvoříme. Pokud tyto dvě věci již máme, můžeme se pustit do samotného vytvoření pixelu. Díky FB Pixelu dokážete oslovit ty správné lidi, generovat větší prodej a měřit výsledky reklam. Předtím než FB Pixel vytvoříte, budete potřebovat firemní účet.

Ke správnému propojení Facebook pixelu a vašeho e-shopu je nutné znát unikátní číselný identifikátor svého FB pixel účtu. Pokud tedy již Pixel vlastníte, použijte jeho ID, které najdete v pravé části stránky po přihlášení do Pixelu. Pokud ještě nejste vlastníkem Pixelu a chcete si jej vytvořit, postupujte dle návodu níže.

Návod na vytvoření FB pixelu Návod na vytvoření FB pixelu

Pro vytvoření FB Pixelu je nutné si rozkliknout záložku Business Manager, kde uvidíte kategorii Pixely. Zde uvidíte tlačítko „vytvořit Pixel“.

Návod na vytvoření FB pixelu 2

Zadejte název pixelu. U každého účtu pro reklamu můžete mít jen jeden pixel. Zvolte proto název, který reprezentuje vaši firmu.

Návod na vytvoření FB pixelu 3

Hotovo! Do daného FB pixelu je možné přidat události, ke kterým dochází díky placeným reklamám nebo organickému dosahu. Každá událost má svůj unikátní kód a jejím nahráním do pixelu zajistíme sledování událostí, sestavovat okruhy uživatelů, případně optimalizovat vaše reklamy. O jaké události se může např. jednat? Jsou to např. přidání do nákupního košíku, přidání platebních údajů, přidání na seznam přání, dokončení registrace, přechod k zaplacení, nákup či zobrazení obsahu.

Kód, který se vygeneruje po přidání události, je nutné nahrát na váš web. Pokud si s tímto krokem nevíte rady, doporučujeme obrátit se na svého webmastera.Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet Seznam.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena