Re-reklama aneb remarketing od A do Z

Brouzdali jste na internetu, dívali jste se na určité produkty či služby na webových stránkách, nicméně web jste po pár kliknutích zavřeli a neuskutečnili žádnou objednávku – ať už kvůli špatným podmínkám nebo jste si nákup rozmysleli. Za pár minut se vám produkty zobrazují i na jiných webech nebo při surfování na sociálních sítích. Jak je to možné? Odpovědí je remarketing!

Re-reklama aneb remarketing od A do Z

Remarketingem nazýváme aktivitu, jejímž účelem je cílení reklamy na potenciální zákazníky, kteří již navštívili váš web, a to díky speciálnímu kódu, který uživatele označí pomocí souboru cookies. Remarketing jako takový má mnohem vyšší účinnost, než klasické PPC reklamy (platba za klik), a to díky přesnému cílení. A kde jej můžeme aktivně využít? Dnes již běžně využívaný Google, Seznam či Facebook je pro remarketing naprosto samozřejmý – Google spustil tuto možnost již v roce 2010, Facebook remarketing umožnil skrz Facebook Pixel v roce 2013 a Seznam se připojil v roce 2014 se svým Sklik Retargetingem.

Jaké jsou hlavní výhody remarketingu? Návratnost těchto kampaní je velmi vysoká, a to zejména proto, že oslovujete velmi relevantní publikum, které již o zboží či službu z vašeho webu projevilo určitý zájem. Díky remarketingu také výrazně posílíte povědomí o vaší značce, neboť se svým potenciálním zákazníkům připomínáte – je však důležité myslet na to, v jaké frekvenci, abychom to nepřehnali a výsledek nebyl spíše odrazující. Jako další výhodu můžeme zmínit jednoduchou implementaci a velkou flexibilitu při vytváření publik, neboť nejsme nijak omezení.

Pakliže máte nastaven remarketingový kód skrz Google, Seznam či Facebook, můžete se přesunout k vytváření publik. Jaká publika se nejčastěji nastavují a co které konkrétně znamená?

1. Všichni návštěvníci stránek

Oslovení všech návštěvníků, kteří navštívili váš web, vám pomohou při propagování velkých akcí či výprodejů, nových produktů či služeb a opakující se události.

2. Návštěvníci, kteří byli na vašem webu, ale nedokončili jeho cíl

Oslovení všech návštěvníků, kteří navštívili váš web a projevili zájem o nějaký z produktů či služeb – prohlédli si jednotlivé kategorie zboží či služeb, zobrazili si konkrétní produkty, či informace podávané na webu nebo dokonce přidali zboží do nákupního košíku.

3. Návštěvníci, kteří dokončili cíl web

Oslovení všech návštěvníků, kteří nakoupili a opakují svůj nákup v určité periodě (remarketing užijeme v době, kdy se blíží opět čas jejich nákupu), chceme nabídnout související produkt (cross-selling) či nový produkt či služby (up-selling). U této kategorie je však možné využít i jiných metod, jako je e-mailing a další.

Jak tedy postupovat při tvorbě remarketingových kampaní? Nejprve je nutné zamyslet se, jaká publika chceme oslovovat. Druhým krokem je spuštění dané kampaně, vyhodnotit její okamžitou a odhadnout její dlouhodobou návratnost a následně dle výsledků vyladit její remarketingové aktivity. Nezapomínejte ani na něco navíc – zvyšte motivaci svých zákazníků, aby učinili registraci či nákup, a to např. slevou v určité hodnotě, bonusem navíc či dárkem zdarma.


Remarketing nabízí velké možnosti, které náš business může posunout na novou úroveň. Využijte všech jeho možností, hrajte si s nastavením a docílíte tak co nejlepších výsledků.


Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet Seznam.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena