Pokročilá analytika nástrojem Hotjar: Koukněte na své webové stránky očima zákazníků

Říkáte si, že kdyby tak bylo možné vidět naše webové stránky očima zákazníků, podnikání by bylo mnohem jednodušší? Vaše přání je pro vývojáře jasným rozkazem. Představujeme vám Hotjar – nástroj, který zaznamenává (nejen) pohyby zákazníků na vašem webu. Pojďme se tedy podívat, jak tento nástroj pracuje a jak může pomoci vašemu podnikání.

Hotjar je startup z roku 2014 a vynikající nástroj pro webové návrháře, projektové manažery, analytiky, UX a UI designéry. Obecně ho ale může využít kdokoli.

Webové stránky očima zákazníků

Proč je Hotjar přínosný? Nástroj zkoumá aktivitu a online chování zákazníků na vašem webu. Díky kombinaci nástrojů pro analýzu a zpětnou vazbu poskytuje Hotjar kompletní informace o tom, jak:

  • vylepšit uživatelské prostředí,
  • navýšit míru konverzí,
  • zlepšit navigaci,
  • restrukturalizovat layout na základě interakce s návštěvníky,
  • identifikovat části stránek, které by bylo lepší přesunout na jiné pozice.

Čím je tento nástroj tak unikátní, aneb co všechno vám nabízí?

Tepelné mapy
Zaznamenávají pohyb zákazníků na webu, ze kterého Hotjar vytvoří virtuální mapu a vy tak můžete vidět, kde se vaši zákazníci ocitají nejčastěji a tuto situaci využít s přidáním relevantnějších odkazů na frekventovaná místa.

Záznamy
Nahrávají reálné chování zákazníků na vašem webu, díky čemuž můžete odhalit jeho chyby a odstranit je pro jeho větší efektivitu.

Monitorování
Slouží k identifikaci kroků, kvůli kterým potenciální zákazníci opouštějí váš web.

Formuláře
Ukážou vám, která pole trvají déle vyplnit, proč návštěvníci webu formulář nedokončí a nemilosrdně odejdou z vašeho webu jinam.

Ankety
Zadávají dotazy na specifické návštěvníky, a to kdekoliv na webu nebo mobilních aplikacích. Pomohou vám rozklíčovat, co vaši zákazníci chtějí a co jim k tomu případně brání.

Průzkumy
Pomohou vám sbírat odpovědi na vaše otázky v reálném čase z jakéhokoliv zařízení. Odhalíte, co na vašem webu nefunguje a co je třeba změnit pro větší efektivitu.

Personalistika
Umožňuje zahájit uživatelský výzkum, který probíhá přímo na vašem webu.

Cena nástroje

A jak vás tento nástroj vyjde cenově? V nabídce jsou tři balíčky – BASIC (pro osobní využití), PRO (pro neomezené postřehy) a BUSINESS (pro vysoké návštěvnosti) a záleží na vás, pro jaký z nich se rozhodnete. Každý z balíčků má samozřejmě dle ceny i různé možnosti využití správy, úložiště, velikosti vzorků a velikosti snímků. Zkusit si můžete také free verzi.

Více informací naleznete na webu Hotjar.

Pokud si s pokročilou analytikou nevíte rady, ale Hotjar chcete vyzkoušet, rádi vám pomůžeme.Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet Seznam.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena