Kdo si hraje nezlobí aneb 15 minutová hra, která zlepší komunikaci

Samostatnost, lidský přístup, zábava – v každé profesi důležité, aby byl člověk schopný si samostatně plnit své úkoly, ale stejně tak důležitá je i schopnost pracovat týmově, protože když si lidé vzájemně pomáhají a vycházejí vstříc, je atmosféra na pracovišti vždy příjemnější a otevřenější a i výsledky jsou mnohem lepší. U nás v kanceláři to takto funguje. Proto jsme si minulý týden zahráli hru, která nám pomohla připomenout si správnou týmovou spolupráci. A jak se tato hra hraje? To vám dnes vysvětlíme.

Cíl hry:

Cílem hry je přes zadavatele a spojky co nejvěrněji znázornit původní obrázek. Vybraný obrázek by měl být graficky jednoduchý a snadno uchopitelný. Hra klade nároky na komunikační a vyjadřovací schopnosti hráčů.

Ukázka obrázku hra hipromotion

Příprava:

Potřebujete alespoň dva týmy po čtyřech. Rozdělíte si role na zadavatele, spojku č. 1, spojku č. 2, realizátora a osobu, která vám ukáže obrázek. Obrázek nikdo jiný nesmí před samotnou hrou vidět. Hra trvá 15minut, takže vás to nevyřadí z pracovního nasazení na dlouho. I s přípravou vám stačí 20min. Každá osoba je v jiné části místnosti. Na obrázek se mohou dívat pouze zadavatelé.

Průběh hry:

Zadavatel předá informace spojce č. 1, spojka č. 1, instrukce předá spojce č. 2 a spojka č. 2 je předá dále svému týmovému výtvarníkovi. Princip se zdá velice jednoduchý. Jedna z prvních překážek přichází hned během stanovování pravidel - veškerá komunikace probíhá zády. Předávání informací musí být čistě verbální, nesmí být doplňováno o jakákoliv gesta či mimiku. Tento postup se opakuje, dokud hra neskončí. V průběhu hry se mohou hráči kdykoliv doptávat na informace, pokud bylo něco nesrozumitelné. Po 15 minutách hra končí a všichni společně vyhodnotí obrázky.

Postup hry hipromotion

My jsme si díky této hře připomněli, že před samotným zadáním úkolu nebo informace je důležité shrnout alespoň krátce, o čem daný projekt (obrázek) je a jaký má rozsah. Díky tomu jsme se také všichni shodli na vítězi. Vítězný tým nejlépe předal informace o rozsahu obrázku a umístění jednotlivých částí. Užili jsme si spoustu zábavy. Někteří vědomě i nevědomě trošku podváděli, jelikož je fakt těžké nepoužívat ruce při vysvětlování :). Věříme, že vás tato hra odreaguje a pobaví stejně jako nás. Po ní vám jistě půjde práce lépe od ruky.Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet Seznam.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena