Jak je to s dopravou zdarma a další postřehy z konference RESHOPER – 2. díl

Druhý díl nabitý novinkami od našich PPC specialistů Petra s Tomem, kteří se minulý týden zúčastnili velké konference RESHOPER. Jaké trendy v on-line marketingu se na nás valí? Čtěte dál!

Reshoper 2019 konference pro eshopy 2 díl

Slevy, dárky, věrnostní program... Ne, raději doprava zadarmo

Podle statistik z dat několika tisíc e-shopů provozovaných na Shoptetu vyšel zajímavý závěr – různé slevy a dárky k objednávkám, stejně jako věrnostní programy, kdy zákazníci sbírají „bodíky“nemá přidanou hodnotu v podobě větších objednávek, pouze se prodlužují návštěvy. Nepomůže tak k vyšším objednávkám a lepšímu zisku, ba naopak každá taková sleva nebo dárek ukrajuje z marže obchodníka.

Naproti tomu doprava zdarma je skvělý nástroj a může znamenat až o 17 % vyšší množství objednávek, a to už se vyplatí! :)

Ceny reklamy rostou

Asi nikoho nepřekvapí, že ceny za prokliky s přibývající konkurencí v čase neustále rostou. V některých oborech se jedná o extrémní nárůsty (meziročně i na dvojnásobek) a my sami jsme byli celkem udivení z čísel, které zde prezentovali. Objevují se i případy, kdy se za rok zvedla průměrná cena kliku u brandové kampaně z cca 1,40 Kč na 2,50 Kč a díky tomu jen v brandové kampani utratil klient za rok o 50.000 Kč víc. Ve vyhledávacích kampaní nebo Google Nákupech tento klient platil také o 70 až 80 % více proti předchozímu roku.

Na základě této informace jsme porovnali průměrnou cenu kliků v kampaních všech našich účtů (CZ) a rozdíl během posledního roku byl z 5,64 Kč/klik v lednu 2018 na 6,07 Kč/klik v lednu 2019. Nárůst o 7,7 %, je ve srovnání s čísly, která prezentovali na konferenci ještě luxusní ;) 

Chytré kampaně Google

Google již nějakou dobu umožňuje v reklamních kampaních využívat placení nejen za klik (CPC) nebo zobrazení (CPT), ale dle výkonu. Existují dva způsoby – CPA (cost per action) tj. platba za konverzi – vhodné například pro e-shop, který neposílá konkrétní hodnoty objednávek/tržby nebo firmy, které mají nějaké poptávkové aj. formuláře; případně platba dle ROAS, což je vlastně PNO = nákladovost. Klient tak může do kampaní nastavit buď, že chce platit max. 300 Kč za konverzi nebo požaduje max. 20% nákladovost.

Takto je možné cílit různé typy kampaní ve vyhledávání, Google Nákupy, dynamický remarketing atd. Z případových studií prezentovaných na konferenci, to funguje pěkně. U námi spravovaných klientů, kde to už nějaký ten měsíc testujeme a používáme, to má taky celkem pěkné výsledky, ale zatím to není vhodné pro každého. My budeme tento model nastavovat, používat a dál průběžně testovat.Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet Seznam.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena