Google ukončuje vlastní sociální síť

Google plus

Google+ měla být velkolepá sociální síť, která měla za cíl sdružovat lidi podobných zájmů a nabídnout jim ještě lepší funkce, než je možné nalézt na Facebooku. Realita však byla značně odlišná a Google+ byl samotnou společností před pár měsíci odsouzen k zániku. Proč?

Bezpečnostní chyba

Google se v nedávné době začal ve zvýšené míře zajímat o bezpečnost a ochranu soukromí svých uživatelů. Proto také společnost zahájila Project Strobe. Tato aktivita se zabývala kontrolou soukromí napříč platformami a aplikacemi třetích stran, kde uživatelé nepoužívali jejich rozhraní API. Do projektu byla zahrnuta i sociální síť Google +, u které chtěla firma pečlivě zkontrolovat všechna rozhraní API, která jsou ke službě přidružená. A právě tehdy narazili na závažný problém se zabezpečením, který mohl vyústit k odcizení soukromých údajů uživatelů. I když byla chyba rychle opravena, Google se rozhodl celou záležitost smést ze stolu a mlčet. Na veřejnost se tato informace však stejně dostala – a to prostřednictvím novinářů z The Wall Street Journal. Google tedy musel poskytnout okamžité řešení a rozhodl se svoji sociální síť ukončit. V oficiálním prohlášení také zdůraznil, že k  úniku dat v žádném případě nedošlo.

Google+ letos končí

Chyba v zabezpečení však rozhodně nebyla jediným důvodem pro ukončení této sociální sítě. Kromě jiného hrál velkou roli i fakt, že G+ byla málo používaná, uživatelé jí mnohdy nerozuměli a síť měla velmi malý dosah. Google sám již před lety utlumil její další vývoj, bylo tak jen otázkou času, kdy skončí. 

Jestliže Google+ stále využíváte, máte čas do srpna 2019 ukončit svoji aktivitu a stáhnout si veškerá data v archivu. Společnost má se sociální sítí další plány – hodlá ji nabízet jako komerční produkt pro firmy. V budoucnu by měla obsahovat nové specializované funkce určené pro byznys. Google se pak nadále chce soustředit na Project Strobe, prostřednictvím kterého chce docílit ještě větší bezpečnosti a zejména chce uživatelům usnadnit veškerý přehled o tom, kterým aplikacím umožňují přístup na svůj účet a o jaká data se jedná.Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet Seznam.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena