5 důvodů, proč by vás video reklama měla zajímat

Když se v hledáčku klientů objeví video reklama, spolu s tím obvykle přichází i nejistota, zda do video reklamy jít či nikoliv. Proč jsou video reklamy upozaděné a klienti se jich často tak bojí? Mnozí z nich mají pocit, že je tento typ reklamy mimo jejich rozpočet. Jiní mají obavy, že si na vytvoření takové reklamy budou muset najmout speciální agenturu. Ve skutečnosti je však tato možnost reklamy v dosahu mnoha podnikatelů – stačí pro to zdravý rozpočet a správné cílení.

Adwords a video reklamy

Videoreklamy sice nejsou vždy cestou k okamžitému úspěchu, ale mohou pomoci oslovit široké publikum a posílit vaši důvěryhodnost. I správa reklam je poměrně jednoduchá – video reklamy jsou spravovány prostřednictvím služby AdWords, tedy stejně jako grafické a textové reklamy. Adwords zobrazuje video reklamy ve výsledcích vyhledávání na Youtube, v reklamní síti Google, případně před, během nebo po videích na Youtube.

5 důvodů, proč by vás videa v PPC reklamách měla zajímat

Definujete skupinu, na kterou chcete cílit

Nemáte příliš vysoký rozpočet? I zde máme možnost zacílit na potenciální klienty dle našich parametrů, ať už se jedná o věk, pohlaví či demografické údaje. Díky tomu můžete vytvořit úzce cílené kampaně. Současně můžete i ovládat to, co vyloučíte. Pokud si nepřejete, aby se vaše video reklamy zobrazovaly určitému publiku, můžete je z výběru vyloučit.

Platíte jen za angažovanost

S video reklamami platíte pouze za angažované diváky. Co to znamená? Platíte, pokud divák reklamu sleduje více než 30 sekund. A jak je to u reklam ve streamu (reklamy, které se automaticky přehrávají před vybraným videem)? I zde platíte pouze tehdy, když lidé reklamu sledují déle než 30 sekund či více (nebo do konce videa, pakliže je reklama kratší než 30 sekund).

Cílíte jen na lidi, kteří viděli vaši reklamu

Jak už jste zvyklí u textových či grafických reklam, i zde můžete vytvořit seznam remarketingu pro lidi, kteří viděli vaši video reklamu. Následně můžete tento seznam inzerovat prostřednictvím reklamy Google.

Youtube je nemožné ignorovat

Youtube měsíčně navštíví více než 1,8 miliardy uživatelů a každou minutu se na něj nahraje zhruba 400 hodin videí. V Čechách ho navštíví více než 5,2 milionu uživatelů měsíčně, a to je docela dobré publikum, ne?

Videa mají vysokou výpovědní hodnotu

Ať už nabízíte službu nebo produkty, jedno video vydá za tisíc slov či fotografií. Není pochyb o tom, že vaše prezentace bude prostřednictvím video reklamy mnohem účinnější.Naše kvalifikace a partnerství

Shoptet Seznam.cz Galérie realizátorov
Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobních údajů | HiPromotion.cz © 2017 Všechna práva vyhrazena